Ugrás a fő tartalomra

Így léphetsz ki a hatalmi játszmákból!


A „Mennyei Prófécia” nem csak a hatalmi drámák azonosítását tanítja meg nekünk, hanem konkrét módszereket is kínál arra, hogyan szüntessük meg ezeket a helyzetekben. A kulcs a tudatosságban és az energia tudatos kezelésében rejlik. Íme a legfontosabb megközelítések, amelyeket a könyv javasol:

1. A hatalmi dráma felismerése és megnevezése

Az első és legfontosabb lépés a tudatos felismerés. Amint észreveszed, hogy valaki egy hatalmi drámát játszik veled (vagy te játszod valakivel), nevezd meg magadban: "Ez most egy megfélemlítő dráma," vagy "Most épp áldozat szerepben vagyok." Ez a felismerés már önmagában hatalmas erőt ad, mert kilépsz a tudattalan reakcióból. Amikor tudatosítod a drámát, már nem vagy passzív résztvevője.


2. A saját energiaszint magasan tartása

A hatalmi drámák azért működnek, mert az egyik fél energiát akar kiszívni a másikból. Ha a saját energiaszinted magas és stabil, kevésbé vagy sebezhető. A könyv szerint ezt a belső energiát a természettel való kapcsolódással, a pozitív gondolatokkal és a hála érzésével lehet fenntartani. Minél inkább a belső forrásodból táplálkozol, annál kevésbé leszel hajlamos mások energiájára támaszkodni, és annál kevésbé tudnak mások energiát elvenni tőled.

3.Az az egyik legfontosabb praktika. Amikor felismered a drámát, döntsd el, hogy nem adsz energiát.

  • A Megfélemlítővel szemben: Ne reagálj dühvel vagy félelemmel. Maradj nyugodt és határozott. Ne hagyd magad bevonni a vitába, ne emeld fel a hangodat. Egyszerűen ismerd fel, hogy ez az ő drámája, és az energiát abból nyeri, ha te is bekapcsolódsz.

  • A Kihallgatóval szemben: Ne érezd magad kényszerítve arra, hogy minden kérdésre válaszolj, vagy hogy indokold magad. Válaszolj röviden és tömören, vagy akár változtass témát. Emlékezz, a célja, hogy elvegye az energiádat, és ezt azzal éri el, ha folyamatosan magyarázkodnod kell.

  • Az Áldozattal szemben: Légy együttérző, de ne oldd meg a problémáit helyette. Ne vegyél részt a panaszkodásban. Kínálhatsz támogatást, de ne hagyd, hogy a bűntudat érzése manipuláljon. Emlékeztesd magad, hogy az ő felelőssége a saját életét rendbe tenni.

  • A Közönyössel szemben: Ne próbáld görcsösen kibeszélni belőle a problémát, vagy reakciót kicsikarni belőle. Fogadd el, hogy ő most ebben a drámában van, és ne fektess energiát abba, hogy megtörd a falát. Kommunikálj tisztán, de ne követelőzz.

4. Tudatos kommunikáció (Az igazság kimondása szeretettel)

Ahelyett, hogy belemennél a drámába, a könyv a tudatos és őszinte kommunikációt javasolja. Ez azt jelenti, hogy szeretettel, de határozottan kimondod az igazságot a helyzetről, anélkül, hogy hibáztatnál vagy ítélkeznél.

Például:

  • Megfélemlítőnek: "Értem, hogy most dühös vagy, de szeretném, ha nyugodtabban beszélnénk erről."

  • Kihallgatónak: "Értem, hogy sokat kérdezel, de most nem szeretnék erről részletesebben beszélni."

  • Áldozatnak: "Sajnálom, hogy így érzel, de hiszem, hogy van erőd változtatni ezen a helyzeten."

  • Közönyösnek: "Látom, hogy most csendes vagy. Szeretném, ha tudnád, hogy nyitott vagyok a beszélgetésre, ha kedved van."

A lényeg, hogy visszatükrözd a helyzetet, de ne engedd, hogy a másik drámája magával ragadjon. Ezzel megakadályozod, hogy a másik elszívja az energiádat, és lehetőséget teremtesz egy magasabb szintű interakcióra.

5. A közös energia forrására való hangolódás

A könyv végső soron arra biztat, hogy ahelyett, hogy egymás energiáját szívnánk el, csatlakozzunk a közös, isteni energiaforráshoz. Amikor mindkét fél felismeri, hogy képes közvetlenül ebből a forrásból meríteni, a hatalmi drámák értelmetlenné válnak. Ekkor a kapcsolatok együttműködővé, kölcsönösen feltöltővé válnak, és a félelem helyett a szeretet és a megértés dominál. Ez a spirituális elmozdulás a végső megoldás a drámákra.

Ezek a módszerek gyakorlást igényelnek, és nem mindig könnyű őket alkalmazni, különösen akkor, ha mélyen gyökerező mintázatokról van szó. Azonban a tudatosság és a kitartás révén jelentősen javíthatjuk interakcióinkat, és harmonikusabb, energiával telibb életet élhetünk.


A spirituális körök csapdái


A rezgés törvénye




Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

EGY KÜLÖNLEGES MEDITÁCIÓ - TRATAKA

   Az ember tekintetének mozgásáról képet kaphatunk elméjének pillanatnyi működéséről. Amikor zaklatottak, idegesek vagyunk vagy félünk, ide-oda kapkodjuk a tekintetünket,  ha zavarban vagyunk gyakran sűrű pislogással hívjuk fel erre önkéntelenül mások figyelmét, amikor hazudunk, félre nézünk, nem pedig beszélgetőpartnerünk szemébe. Nyugalmi állapotban, elmerengve, tekintetünk mozgása lelassul majd  hosszú ideig mozdulatlan marad, tükrözve ezzel azt, hogy elménk is lazul, elernyed. Kép:http://maxpixel.freegreatpicture.com/static/photo/1x/Photoshop-Girl-Make-up-Lightroom-Eye-Colorful-1365333.jpg  A TRATAKA gyakorlat, a hat jógikus tisztító gyakorlat egyike, melynek lényege a koncentráció. Ahogy tekintetünket egy ponton tartjuk, úgy nyugszik meg az elménk is, elménk nyugalma pedig a kiegyensúlyozott élet alapja. Szemmozgásunkkal való következetes munkával eljuthatunk elménk megállításáig, ami nélkül elképzelhetetlen a valódi spirituális fejlődés.  ...

Spirituális női körök csapdái

  A   spirituális   női   körök   egyre   népszerűbbek,   mivel   sok   nő   számára   nyújtanak   támogatást,   közösséget   és   önismereti   lehetőségeket.   Azonban,   mint   minden   közösségi   tevékenységnek,   ezeknek   is   vannak   előnyei   és   hátrányai,   valamint   potenciális   veszélyei.   Nézzük   meg   részletesen   ezeket   az   aspektusokat. Előnyök 1. Közösség és támogatás:  A női körök lehetőséget nyújtanak arra, hogy a résztvevők támogató közösségben találkozzanak, ahol megoszthatják tapasztalataikat és érzéseiket. Ez különösen fontos lehet azoknak, akik magányosnak érzik magukat vagy nehéz időszakon mennek keresztül. 2...

Mi történik a halál után a lélekkel?

  1. Egyiptomi hit – Az örök élet és a Duat Az ókori egyiptomiak szerint a halál után a lélek átmegy a Duat nevű alvilágon, ahol Osiris bíráskodik felette. A szívét lemérik egy mérlegen, és ha könnyebb, mint Ma'at tollának súlya, akkor a lélek az örök életbe lép. Ha azonban a szív nehezebb, a lelket megsemmisítik, így a bűnösök számára nincs feltámadás. 2. Hinduizmus – Reinkarnáció és karma A hinduizmusban a lélek (atman) örökkévaló, és halál után egy új testben születik újjá a karma törvénye szerint. Jó cselekedetekkel a lélek egy magasabb létformába kerül, míg rossz tettek miatt alsóbbrendű életet élhet újra. A végső cél a moksa, vagyis a felszabadulás a reinkarnáció körforgásából. 3. Buddhizmus – Nirvána és a tudat átmenete A buddhista tanok szerint a lélek (vagy tudat) az újraszületések végtelen körforgásában, a samsarában ragad, amíg el nem éri a nirvánát, a vágyak és szenvedések teljes megszűnését. A halál után a lélek átléphet egy másik létformába, de a végső cél a megvilágo...