Ugrás a fő tartalomra

Mi történik a halál után a lélekkel?

 1. Egyiptomi hit – Az örök élet és a Duat

Az ókori egyiptomiak szerint a halál után a lélek átmegy a Duat nevű alvilágon, ahol Osiris bíráskodik felette. A szívét lemérik egy mérlegen, és ha könnyebb, mint Ma'at tollának súlya, akkor a lélek az örök életbe lép. Ha azonban a szív nehezebb, a lelket megsemmisítik, így a bűnösök számára nincs feltámadás.

2. Hinduizmus – Reinkarnáció és karma

A hinduizmusban a lélek (atman) örökkévaló, és halál után egy új testben születik újjá a karma törvénye szerint. Jó cselekedetekkel a lélek egy magasabb létformába kerül, míg rossz tettek miatt alsóbbrendű életet élhet újra. A végső cél a moksa, vagyis a felszabadulás a reinkarnáció körforgásából.

3. Buddhizmus – Nirvána és a tudat átmenete

A buddhista tanok szerint a lélek (vagy tudat) az újraszületések végtelen körforgásában, a samsarában ragad, amíg el nem éri a nirvánát, a vágyak és szenvedések teljes megszűnését. A halál után a lélek átléphet egy másik létformába, de a végső cél a megvilágosodás, mely megszünteti az újraszületések körét.

4. Kereszténység – Menny és pokol

A keresztény hit szerint a halál után a lélek Isten ítélete alá kerül. A jó cselekedetekkel rendelkező lelkek a mennybe jutnak, míg a bűnös lelkek a pokolba. Bizonyos keresztény hitváltozatokban létezik egy tisztítótűz is, ahol a lelkek megtisztulhatnak, mielőtt belépnének a mennyek országába.

5. Iszlám – A sír ítélete és a túlvilági élet

Az iszlám szerint a halál után a lélek a sírban várja az ítélet napját. Ez alatt az idő alatt a hívőket vigasztalás éri, míg a bűnösök szenvedést tapasztalnak. Az ítélet napján Allah dönt a lélek végső sorsáról; a jók a paradicsomba jutnak, a rosszak pedig a pokol tüzére kerülnek.


6. Japán Shinto – Kami és őseik szellemei

A shintoizmusban az emberek lelkei a halál után "kami"-vá válnak, amelyek őseik szellemeként tovább élnek, és védelmezik a családot. A tisztelt és áldott ősszellemek irányítják a család életét, és áldásukkal kísérik a leszármazottaikat.

7. Görög mitológia – Az Alvilág és Hádész birodalma

Az ókori görögök szerint a lélek Hádész birodalmába kerül, amely az alvilág otthona. Az élettől függően a lélek három helyre juthat: az Elysiumi mezőkre (a hősök és igaz emberek számára), az Aszfodelosz mezőkre (átlagos életekért), vagy a Tartaroszba, a gonoszok büntetőhelyére.

8. Navajo indián hit – Az élet folytatása a természet körében

A navajó indiánok hiedelmeiben a halál után a lélek tovább él a természet részeként. Az elhunytak szellemei környezetük szellemévé válnak, akik védelmezik a törzset. Ezért fontos a természettel való kapcsolat és tisztelet.

9. Zoroasztriánizmus – A lélek sorsa az ítélet hídján

Zoroasztriánizmusban a halottak lelke az ítélet hídján halad át. Az igazak lelke átkel, és örök boldogság vár rájuk, míg a bűnösök lelkei a híd közepén meginognak és a mélybe zuhannak, ahol szenvedés vár rájuk.

10. Sámánizmus – A lélek utazása és az ősök szellemei

A sámánizmusban a lélek halál után tovább él, és az ősök világába kerül, ahol találkozik az őseikkel és spirituális vezetőkkel. A sámánok gyakran lépnek kapcsolatba a halottak lelkeivel, hogy tanácsot és útmutatást kapjanak.

11. Taoizmus – A visszatérés a Tao-ba

A taoista hit szerint a lélek a Tao része, és halál után visszatér a Tao-hoz, amely az egyetemes erőt és harmóniát jelképezi. Az élet egy körforgás, amelyben minden lélek visszatér az isteni energia forrásához.

12. Ősi magyar hit – Az ősszellemek világa és újjászületés

Az ősi magyar hitvilág szerint az ember halála után a lélek az ősök világába kerül, ahol találkozik az elődök szellemeivel. A hit szerint egyes esetekben a lélek újra születhet ugyanabban a családban vagy közösségben, és tovább él a generációk láncolatában.

Mindezek a hiedelmek különböző módon fejezik ki a halál utáni lét reményét vagy félelmét, tükrözve az egyes kultúrák mély vallási és spirituális hiedelmeit. Számos kultúrában az emberi lélek megőrzése, az újjászületés vagy az örök béke a halál utáni legfőbb cél.

Hogyan búcsúzhatunk el a halottainktól?

Hogyan oldhatók fel a szerelemi kötések?

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Az azték futók titka - a csodanövény

  A S pirulina az egyik legnépszerűbb szuperélelmiszer.  Olyannyira szuper, hogy  Urs Heierli, PhD közgazdász szerint napi 1 gramm spirulina  néhány héten belül  kijavíthatja az  alultápláltságot egy kisgyerekben. Ha belegondolunk  világban az éhezést jól megtervezett és adagol spirulina tablettákkal rövid időn belül fel lehetne számolni. De mi az a spirulina?  És milyen egészségügyi előnyök származnak abból a szempontból, ha a spirulinát hozzáadjuk étrendjéhez? Bár ez a kék-zöld alga nyálkás tavi söpredéknek tűnhet, valójában ez az egyik legtáplálóbb étel a bolygón.   Először is, a spirulina 60% fehérje. Ez több mint kétszerese a vörös húsban található fehérjének, ezért vegánok számára kifejezetten előnyös lehet a fogyasztása.  Sportolók és betegségből lábadozók számára is sikeresen alkalmazható.  18 aminosavat tartalmaz, beleértve az összes esszenciális aminosavat és a 12 nem esszenciális aminosavat 10-ből.   A spirulina a fi...

Ez indítja be a testedben az öngyógyulást!

Amikor betegség van a testedben az minden esteben azt jelenti, hogy bizonyos sejtjeid  meg betegtedtek. Ha bőrödnek van valamilyen krónikus (pl rosacea), vagy a k ut betegége (pl, napégés), akkor ez minden esetben azt jelenti, hogy a a bőröd sejtjei  káro sodtak, azaz sejtszinten kell beteg bőrsejtjeidnek lenni ahhoz, hogy bőröd szervi szinten  legyen  beteg. Ha a szíved beteg, akkor a szívsejtjeidnek kell meggyógyulnia ahhoz, hogy újra egészséges legyen a szíved.  Dr. Gary L. Samuelson orvos és atomfizikus, az öngyógyítás szakértője szerint,  minden -nem  csak néhány- betegség a beteg sejtekre vezethető vissza.  Tehát n emcsak bizonyos százalékuk, hanem az összes betegség. Egészséges szerveket, kizárólag egészséges sejtek képesek egészséges e n működtetni. Az immundrendszerünk feladata, hogy felkutassa a beteg sejteket és beindítsa az öngyógyulási folyamat o kat. A  sérült sejteket ha lehet  kijavítja ,  ha nem  tudja az immun...

3 dolog amit tehetsz ha kudarcot vallottál

"A kudarc természetesen nem örömteli.  Sokkal jobb a sikereinkről mesélni. Ám  a kudarc álruhás lehetőség is lehet.  Arra kényszerít, hogy újraértékeljük a  céljainkat és a prioritásainkat, és gyak- ran nagyobb sebességgel hajtanak  minket előre, mint a folyamatos siker."  (Tina Seelig) Önismereti munkánk fontos része, hogy kudracainkkal ugyanúgy foglalkozzunk, mint ahogyan a sikereinkkel.  Amikor valamit elérünk, posztoljuk, elmeséljük, a hozzá kapcsolódó képeket, tárgyakat eltesszük emlékbe, vagy irodánk falára akasztjuk. Ugyanezt nyilván nem tesszük meg azokkal a dolgokkal, amiket kudarcként éltünk meg. Ez nem is baj, viszont magunkban nagyon is érdemes vele foglalkozni, mert így jobban megimserhetjük saját magunkat, átértékelhetjük a hozzáállásunkat.  3 pont, ami segíthet ebben:  1. Vizsgáld meg, hogy ami kudarc, valóban kudarc-e? Vagy  lehettéges, hogy csak egy általános elvárásnak, standardnak nem feleltél meg, am...