Ugrás a fő tartalomra

Mi történik a halál után a lélekkel?

 1. Egyiptomi hit – Az örök élet és a Duat

Az ókori egyiptomiak szerint a halál után a lélek átmegy a Duat nevű alvilágon, ahol Osiris bíráskodik felette. A szívét lemérik egy mérlegen, és ha könnyebb, mint Ma'at tollának súlya, akkor a lélek az örök életbe lép. Ha azonban a szív nehezebb, a lelket megsemmisítik, így a bűnösök számára nincs feltámadás.

2. Hinduizmus – Reinkarnáció és karma

A hinduizmusban a lélek (atman) örökkévaló, és halál után egy új testben születik újjá a karma törvénye szerint. Jó cselekedetekkel a lélek egy magasabb létformába kerül, míg rossz tettek miatt alsóbbrendű életet élhet újra. A végső cél a moksa, vagyis a felszabadulás a reinkarnáció körforgásából.

3. Buddhizmus – Nirvána és a tudat átmenete

A buddhista tanok szerint a lélek (vagy tudat) az újraszületések végtelen körforgásában, a samsarában ragad, amíg el nem éri a nirvánát, a vágyak és szenvedések teljes megszűnését. A halál után a lélek átléphet egy másik létformába, de a végső cél a megvilágosodás, mely megszünteti az újraszületések körét.

4. Kereszténység – Menny és pokol

A keresztény hit szerint a halál után a lélek Isten ítélete alá kerül. A jó cselekedetekkel rendelkező lelkek a mennybe jutnak, míg a bűnös lelkek a pokolba. Bizonyos keresztény hitváltozatokban létezik egy tisztítótűz is, ahol a lelkek megtisztulhatnak, mielőtt belépnének a mennyek országába.

5. Iszlám – A sír ítélete és a túlvilági élet

Az iszlám szerint a halál után a lélek a sírban várja az ítélet napját. Ez alatt az idő alatt a hívőket vigasztalás éri, míg a bűnösök szenvedést tapasztalnak. Az ítélet napján Allah dönt a lélek végső sorsáról; a jók a paradicsomba jutnak, a rosszak pedig a pokol tüzére kerülnek.


6. Japán Shinto – Kami és őseik szellemei

A shintoizmusban az emberek lelkei a halál után "kami"-vá válnak, amelyek őseik szellemeként tovább élnek, és védelmezik a családot. A tisztelt és áldott ősszellemek irányítják a család életét, és áldásukkal kísérik a leszármazottaikat.

7. Görög mitológia – Az Alvilág és Hádész birodalma

Az ókori görögök szerint a lélek Hádész birodalmába kerül, amely az alvilág otthona. Az élettől függően a lélek három helyre juthat: az Elysiumi mezőkre (a hősök és igaz emberek számára), az Aszfodelosz mezőkre (átlagos életekért), vagy a Tartaroszba, a gonoszok büntetőhelyére.

8. Navajo indián hit – Az élet folytatása a természet körében

A navajó indiánok hiedelmeiben a halál után a lélek tovább él a természet részeként. Az elhunytak szellemei környezetük szellemévé válnak, akik védelmezik a törzset. Ezért fontos a természettel való kapcsolat és tisztelet.

9. Zoroasztriánizmus – A lélek sorsa az ítélet hídján

Zoroasztriánizmusban a halottak lelke az ítélet hídján halad át. Az igazak lelke átkel, és örök boldogság vár rájuk, míg a bűnösök lelkei a híd közepén meginognak és a mélybe zuhannak, ahol szenvedés vár rájuk.

10. Sámánizmus – A lélek utazása és az ősök szellemei

A sámánizmusban a lélek halál után tovább él, és az ősök világába kerül, ahol találkozik az őseikkel és spirituális vezetőkkel. A sámánok gyakran lépnek kapcsolatba a halottak lelkeivel, hogy tanácsot és útmutatást kapjanak.

11. Taoizmus – A visszatérés a Tao-ba

A taoista hit szerint a lélek a Tao része, és halál után visszatér a Tao-hoz, amely az egyetemes erőt és harmóniát jelképezi. Az élet egy körforgás, amelyben minden lélek visszatér az isteni energia forrásához.

12. Ősi magyar hit – Az ősszellemek világa és újjászületés

Az ősi magyar hitvilág szerint az ember halála után a lélek az ősök világába kerül, ahol találkozik az elődök szellemeivel. A hit szerint egyes esetekben a lélek újra születhet ugyanabban a családban vagy közösségben, és tovább él a generációk láncolatában.

Mindezek a hiedelmek különböző módon fejezik ki a halál utáni lét reményét vagy félelmét, tükrözve az egyes kultúrák mély vallási és spirituális hiedelmeit. Számos kultúrában az emberi lélek megőrzése, az újjászületés vagy az örök béke a halál utáni legfőbb cél.

Hogyan búcsúzhatunk el a halottainktól?

Hogyan oldhatók fel a szerelemi kötések?

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

EGY KÜLÖNLEGES MEDITÁCIÓ - TRATAKA

   Az ember tekintetének mozgásáról képet kaphatunk elméjének pillanatnyi működéséről. Amikor zaklatottak, idegesek vagyunk vagy félünk, ide-oda kapkodjuk a tekintetünket,  ha zavarban vagyunk gyakran sűrű pislogással hívjuk fel erre önkéntelenül mások figyelmét, amikor hazudunk, félre nézünk, nem pedig beszélgetőpartnerünk szemébe. Nyugalmi állapotban, elmerengve, tekintetünk mozgása lelassul majd  hosszú ideig mozdulatlan marad, tükrözve ezzel azt, hogy elménk is lazul, elernyed. Kép:http://maxpixel.freegreatpicture.com/static/photo/1x/Photoshop-Girl-Make-up-Lightroom-Eye-Colorful-1365333.jpg  A TRATAKA gyakorlat, a hat jógikus tisztító gyakorlat egyike, melynek lényege a koncentráció. Ahogy tekintetünket egy ponton tartjuk, úgy nyugszik meg az elménk is, elménk nyugalma pedig a kiegyensúlyozott élet alapja. Szemmozgásunkkal való következetes munkával eljuthatunk elménk megállításáig, ami nélkül elképzelhetetlen a valódi spirituális fejlődés.  ...

Spirituális női körök csapdái

  A   spirituális   női   körök   egyre   népszerűbbek,   mivel   sok   nő   számára   nyújtanak   támogatást,   közösséget   és   önismereti   lehetőségeket.   Azonban,   mint   minden   közösségi   tevékenységnek,   ezeknek   is   vannak   előnyei   és   hátrányai,   valamint   potenciális   veszélyei.   Nézzük   meg   részletesen   ezeket   az   aspektusokat. Előnyök 1. Közösség és támogatás:  A női körök lehetőséget nyújtanak arra, hogy a résztvevők támogató közösségben találkozzanak, ahol megoszthatják tapasztalataikat és érzéseiket. Ez különösen fontos lehet azoknak, akik magányosnak érzik magukat vagy nehéz időszakon mennek keresztül. 2...