Ugrás a fő tartalomra

Ájurvédikus vízterápiák


Usha  Paana  Chikista

Talán ez a legkönnyebben, mindenki számára kivitelezhető prevenciós módszer. Lényege, a reggeli, ébredés utáni, teljesen üres gyomorra való vízivás. 1,5 liter  vizet kell meginni, (ez a testsúlyunk függvényében változhat),még mielőtt bármi mást fogyasztanánk. Ezután legalább egy órát szükséges várni, mielőtt bármi más folyadékot, vagy szilárd táplálékot fogyasztanánk.  

Trükk: sokan nehezebben isznak pohárból. Ha üvegből, ásványvizes palackból iszunk, az az általános tapasztalat, hogy hamarabb lemegy a nagyobb mennyiségű víz. Ha szeretnénk élvezhetőbbé tenni, tehetünk bele egy csipetnyi tiszta sót, rázzuk össze és igyuk meg. A legtöbb embernek nehezére eshet az elején ennyi vizet egyszerre meginni, ezért érdemes fokozatosan hozzászoktatni magunkat. Az fontos szempont, hogy időben keljünk fel, korábban a szokásosnál, mert így van időnk kényelmesen pisilni járni. A kúra első napjaiban előfordulhat hirtelen hasmenés is, ez teljesen normális. 
Egészségmegőrző céllal elég naponta egyszer alkalmazni, reggel, ébredés után. 

Ha orvosi kezelés mellett, gyógyító célzattal fogunk neki mert  valamilyen betegségből szeretnénk meggyógyulni, végezhetjük naponta kétszer, vagy extrém esetekben akár háromszor is, ám ezt már mindenképpen orvosi szaksegítséggel tegyük.  

Sikeresen használták már  ezt a kúrát fogyókúrás módszerként, veseelégtelenség kezelésére és sok más betegség kiegészítő vagy önálló sikeres kezelésére. 

Hatások: a hirtelen sok víz a gyomorban okozhat pár percig kellemetlen, feszülő  testérzetet. 
Bőrünk szebb lesz, apró ráncaink teljesen eltűnhetnek, sejtjeink megújulnak, tisztul a bél- és a nyirokrendszerünk, egészségesebben emésztünk.
Migrénre, gyulladásos megbetegedésekre, ízületi problémákra igen hatékony. 

Amire figyeljünk: nem mindegy milyen vizet iszunk, érdemes víztisztító berendezést használni, csipet tiszta sóval energetizálni a vizet, vagy olyan üvegbe tenni előző este, ami energetikailag rendbe hozza, azaz erre a célra van készítve. 
A vízterápia időtartama egyedi az egészségügyi állapottól és a céltól függően, amit el akarunk vele érni, ha az általános tisztítás, a megelőzés a cél, már havonta 5-10 nappal is jó hatásokat érhetünk el. 

Kundzsal Krija 

A  víz mennyisége itt ugyanaz, helyezzünk hangsúlyt arra, hogy a víz hőmérséklete lehetőleg 36 fokos legyen, azaz testhőmérsékletű. A vízbe tiszta sót szükséges feloldani és ezt meginni.Itt azonban olyan gyorsan kell meginni a vizet, ahogyan tudjuk, és azonnal ki kell hányni azt. Részletesen ITT  találunk róla leírást. 

A vízterápiák veszélyei

Ez az a rész, amit általában nem tesznek közzé sok helyen, ahol írnak ezekről a módszerekről. 
A jala ( a víz), ha nem megfelelően alkalmazzuk, eloltja az agni erejét (tűz), ami az egészséges emésztésért felelős. Azoknál a vízkúráknál ahol a vizet nem hányjuk ki, hanem át kell engedni az egész emésztőcsatornán, különös figyelmet szükséges fordítani a kúra idejére, számszerűségére, és az adott betegséggel való kapcsolódására, amire használni akarjuk. Tehát ne kezdjünk el ész nélkül vizet inni, mert veszélyes is lehet egy-egy ilyen terápia, ha azt szekértelem nélkül alkalmazzuk. Nem megfelelően alkalmazva felboríthatja az elektrolit háztartásunkat, emésztési problémákat okozhat. 










Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

EGY KÜLÖNLEGES MEDITÁCIÓ - TRATAKA

   Az ember tekintetének mozgásáról képet kaphatunk elméjének pillanatnyi működéséről. Amikor zaklatottak, idegesek vagyunk vagy félünk, ide-oda kapkodjuk a tekintetünket,  ha zavarban vagyunk gyakran sűrű pislogással hívjuk fel erre önkéntelenül mások figyelmét, amikor hazudunk, félre nézünk, nem pedig beszélgetőpartnerünk szemébe. Nyugalmi állapotban, elmerengve, tekintetünk mozgása lelassul majd  hosszú ideig mozdulatlan marad, tükrözve ezzel azt, hogy elménk is lazul, elernyed. Kép:http://maxpixel.freegreatpicture.com/static/photo/1x/Photoshop-Girl-Make-up-Lightroom-Eye-Colorful-1365333.jpg  A TRATAKA gyakorlat, a hat jógikus tisztító gyakorlat egyike, melynek lényege a koncentráció. Ahogy tekintetünket egy ponton tartjuk, úgy nyugszik meg az elménk is, elménk nyugalma pedig a kiegyensúlyozott élet alapja. Szemmozgásunkkal való következetes munkával eljuthatunk elménk megállításáig, ami nélkül elképzelhetetlen a valódi spirituális fejlődés.  ...

Spirituális női körök csapdái

  A   spirituális   női   körök   egyre   népszerűbbek,   mivel   sok   nő   számára   nyújtanak   támogatást,   közösséget   és   önismereti   lehetőségeket.   Azonban,   mint   minden   közösségi   tevékenységnek,   ezeknek   is   vannak   előnyei   és   hátrányai,   valamint   potenciális   veszélyei.   Nézzük   meg   részletesen   ezeket   az   aspektusokat. Előnyök 1. Közösség és támogatás:  A női körök lehetőséget nyújtanak arra, hogy a résztvevők támogató közösségben találkozzanak, ahol megoszthatják tapasztalataikat és érzéseiket. Ez különösen fontos lehet azoknak, akik magányosnak érzik magukat vagy nehéz időszakon mennek keresztül. 2...

Mi történik a halál után a lélekkel?

  1. Egyiptomi hit – Az örök élet és a Duat Az ókori egyiptomiak szerint a halál után a lélek átmegy a Duat nevű alvilágon, ahol Osiris bíráskodik felette. A szívét lemérik egy mérlegen, és ha könnyebb, mint Ma'at tollának súlya, akkor a lélek az örök életbe lép. Ha azonban a szív nehezebb, a lelket megsemmisítik, így a bűnösök számára nincs feltámadás. 2. Hinduizmus – Reinkarnáció és karma A hinduizmusban a lélek (atman) örökkévaló, és halál után egy új testben születik újjá a karma törvénye szerint. Jó cselekedetekkel a lélek egy magasabb létformába kerül, míg rossz tettek miatt alsóbbrendű életet élhet újra. A végső cél a moksa, vagyis a felszabadulás a reinkarnáció körforgásából. 3. Buddhizmus – Nirvána és a tudat átmenete A buddhista tanok szerint a lélek (vagy tudat) az újraszületések végtelen körforgásában, a samsarában ragad, amíg el nem éri a nirvánát, a vágyak és szenvedések teljes megszűnését. A halál után a lélek átléphet egy másik létformába, de a végső cél a megvilágo...