Ugrás a fő tartalomra

ADOMÁNYOZÁS - HÚDEJÓVAGYOK - LELKIGYAKOLRAT

KIS ÜNNEPI BELSŐ INTEGRITÁS TRÉNING



Karácsony közeledtével megszaporodik sok minden világunkban, a szentség és stressz, gyermekkori mézeskalács illatú emlékek, és az adományozás jelensége is. 
A média összes felületén jelen vannak azok, akik adományoztak, pénzt és egyéb anyagi értékeket gyűjtenek és adnak rászorulóknak, és közzé is teszik ezt, hogy lehetőség szerint a legtöbb emberhez eljusson az, hogy ők adományoztak. 

Egyéni szinten, bölcs és mély önismerethez vezető dolog, ha megvizsgáljuk magunkban azt, hogy miért adományozunk?  Azért, hogy annak örömet okozzunk, akinek adjuk? Azért hogy megszabaduljunk a felesleges dolgainktól? Azért, hogy tudatosan áldozatot hozzunk másokért? 

Vizsgáljuk meg őszintén, magunkban, hogy gondolunk azokra az embertársainkra, akiknek adunk. Hogyan nevezzük őket magunkban és nyilvánosság előtt? A nevén? Rászorulónak? Szükséget szenvedőnek? Milyen érzések jelentkeznek bennünk közben? 
 
Vizsgáljuk meg azt is, hogy miként történtetjük meg az adakozásunkat? Mennyire tartjuk fontosnak, hogy mások is lássák ezt? Ha fontosnak tartjuk, mivel magyarázza az elménk ennek fontosságát? Valóban fontos ez? Mit árul el ez rólunk, elsősorban magunknak? Figyelembe vesszük-e azt, hogy az adományozott számára mit jelent  rászorulónak nevezni, úgy bánni vele, mint aki alárendeltünk? 


Képzeljük el azt, hogy felcserélődnek a szerepek,  és most mi vagyunk az, akinek adományoznak. Hogyan esne jól, ha elfogadhatnánk? Úgy, hogy egyedül vagyunk? Úgy hogy lehetőségünk sincs arra, hogy hálánkat úgy fejezzük ki, ahogy jól esik? Fontos lenne számunkra, hogy tudjuk, kitől származik az adományunk?  Képesek lennénk-e a feltételek nélküli elfogadásra? Képesek lennénk-e a feltételekhez szabott elfogadásra? Milyen érzés lenne, ha szükségünk volna az adományra, de ez azzal a kimondott vagy kimondatlan feltétellel adott csak számunkra, ha felvállaljuk a nyilvánosságot? 


Vizsgáljuk meg azt, hogyan éreznénk, ha valaki megtiltaná, hogy bárki is tudjon arról, hogy adományoztunk? Elmélkedjünk azon, hogy milyen érzésekkel töltene el minket az, ha a megajándékozottakon kívül, senki nem tudná, hogy adtunk? Vajon képesek lennénk-e ezt előre eldönteni, hogy idén úgy adományozunk, hogy nem mondjuk el senkinek? 


"Az áldozatok közül az van a jóság minőségében, amelyet a
szilárd kötelességtudat és az Írások szabályai szerint
hajtanak végre, anélkül, hogy ennek fejében valami jutalomra
vágynának."
(B.G. 17-11)





Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Az azték futók titka - a csodanövény

  A S pirulina az egyik legnépszerűbb szuperélelmiszer.  Olyannyira szuper, hogy  Urs Heierli, PhD közgazdász szerint napi 1 gramm spirulina  néhány héten belül  kijavíthatja az  alultápláltságot egy kisgyerekben. Ha belegondolunk  világban az éhezést jól megtervezett és adagol spirulina tablettákkal rövid időn belül fel lehetne számolni. De mi az a spirulina?  És milyen egészségügyi előnyök származnak abból a szempontból, ha a spirulinát hozzáadjuk étrendjéhez? Bár ez a kék-zöld alga nyálkás tavi söpredéknek tűnhet, valójában ez az egyik legtáplálóbb étel a bolygón.   Először is, a spirulina 60% fehérje. Ez több mint kétszerese a vörös húsban található fehérjének, ezért vegánok számára kifejezetten előnyös lehet a fogyasztása.  Sportolók és betegségből lábadozók számára is sikeresen alkalmazható.  18 aminosavat tartalmaz, beleértve az összes esszenciális aminosavat és a 12 nem esszenciális aminosavat 10-ből.   A spirulina a fi...

Ez indítja be a testedben az öngyógyulást!

Amikor betegség van a testedben az minden esteben azt jelenti, hogy bizonyos sejtjeid  meg betegtedtek. Ha bőrödnek van valamilyen krónikus (pl rosacea), vagy a k ut betegége (pl, napégés), akkor ez minden esetben azt jelenti, hogy a a bőröd sejtjei  káro sodtak, azaz sejtszinten kell beteg bőrsejtjeidnek lenni ahhoz, hogy bőröd szervi szinten  legyen  beteg. Ha a szíved beteg, akkor a szívsejtjeidnek kell meggyógyulnia ahhoz, hogy újra egészséges legyen a szíved.  Dr. Gary L. Samuelson orvos és atomfizikus, az öngyógyítás szakértője szerint,  minden -nem  csak néhány- betegség a beteg sejtekre vezethető vissza.  Tehát n emcsak bizonyos százalékuk, hanem az összes betegség. Egészséges szerveket, kizárólag egészséges sejtek képesek egészséges e n működtetni. Az immundrendszerünk feladata, hogy felkutassa a beteg sejteket és beindítsa az öngyógyulási folyamat o kat. A  sérült sejteket ha lehet  kijavítja ,  ha nem  tudja az immun...

3 dolog amit tehetsz ha kudarcot vallottál

"A kudarc természetesen nem örömteli.  Sokkal jobb a sikereinkről mesélni. Ám  a kudarc álruhás lehetőség is lehet.  Arra kényszerít, hogy újraértékeljük a  céljainkat és a prioritásainkat, és gyak- ran nagyobb sebességgel hajtanak  minket előre, mint a folyamatos siker."  (Tina Seelig) Önismereti munkánk fontos része, hogy kudracainkkal ugyanúgy foglalkozzunk, mint ahogyan a sikereinkkel.  Amikor valamit elérünk, posztoljuk, elmeséljük, a hozzá kapcsolódó képeket, tárgyakat eltesszük emlékbe, vagy irodánk falára akasztjuk. Ugyanezt nyilván nem tesszük meg azokkal a dolgokkal, amiket kudarcként éltünk meg. Ez nem is baj, viszont magunkban nagyon is érdemes vele foglalkozni, mert így jobban megimserhetjük saját magunkat, átértékelhetjük a hozzáállásunkat.  3 pont, ami segíthet ebben:  1. Vizsgáld meg, hogy ami kudarc, valóban kudarc-e? Vagy  lehettéges, hogy csak egy általános elvárásnak, standardnak nem feleltél meg, am...