Ugrás a fő tartalomra

SORSUNK - EGÓNK - HITEINK

Népszerű spirituális irányzatok dolgoznak tudatosan hitrendszerekkel. Két csettintés, théta, delta, gamma tudatállapotok, csere, kiírás, betöltés és a tiéd minden, amire vágytál. Mert megérdemled, mert te vagy maga a Teremtő, neked az alanyi jogon jár. Ha mégsem, akkor végezz el még egy továbbképzést hatvanezerért. Ha még így sem lett tiéd az álomélet, akkor nyilvánvalóan te vagy az oka, nincs elég hited, hogy lerombold amit magadnak okoztál.
Hol a hiba? 
A hiszékenységben. A tudatosan felépített marketing erejében, ami félinformációkra alapoz. A valós eredmények léteznek persze, és jó is az, ha publicitást kap, így sokan megtudhatják, mitől lett sikeres vagy éppen gyógyult meg valaki. Arról valahogyan nem szól a fáma, hogy mennyi ember nem ért el ezekkel semmit, vagy hatalmas erőfeszítéssel keveset. Így keletkeznek azok a hamis képek egy egy irányzatról, ami által könnyen és gyorsan sok embernek eladható. Az is sok idő után szokott többnyire kiderülni, hogy akik valóban nagy eredményeket értek el ezekkel a technikákkal, többnyire hosszú utat jártak be, keményen megdolgoztak azért, hogy elérjenek eredményeket, és az is, hogy sok év után is van még mit fejlődniük, gyógyulniuk, mert vannak még csontvázak a szekrényben. De a marketing lényege ugye sosem ez, és noha a fent leírt reklámozás nem számít becsapásnak, mégis több csalódott instruktor, konstruktor, konztultáns, facilitátor, ügyfél, kliens és gyógyulni vágyó ember van, mint ahánynak működnek ezek az irányzatok.

A valóság azonban az, hogy a Sors létezik, és az embernek karmája van, ami akkor is működni fog, ha súlyos százezereket fizet az áloméletért, ami neki jár. Karmánk mindannyiunknak van, akkor is, ha sokan azt hiszik, "ez csak egy hitrendszer", amitől ha könnyen megszabadulnak, akkor nem éri őket utol az önmagukért való felelősségvállalás. Mert a Sorsunk könyvének megértése nem más, mint a tudatos önmegismerésre való törekvés, amit nem rázhatunk le magunkról a valóságban, hiába takarjuk le a szemünk előtti valóságot az illúzió fátylával egy jobb élet reményében.
Sokan azt hiszik, hogy a spirituálisan magas szinten lévő emberek élete csupa fény és ragyogás, nem történik velük semmi ami fáj, ami rossz. Azt gondolják, ha kellően spirituálisak, akkor megérkezik számukra az idilli élet amire vágytak, ahol nincsenek problémák. Ez nem így van. Jézust keresztre feszítették, Gandhit lelőtték...
Egyik valódi nagy tanítónk sem hirdette azt, hogy minden alanyi jogon jár, ők sem próbálták megúszni a Sorsukat. Vegyünk példát róluk. 
Ne higgyünk el mindent, ami kecsegtető számunkra. Ne higgyük el, hogy minden hitrendszer rossz, mert ez nem igaz. A hitrendszerek olyanok mint az egók. Ha nem léteznének, mi sem létezhetnénk a jelenlegi életünkben. Szükség van rájuk. Ne higgyük el, hogy ha betegek vagyunk, akkor az büntetés, és hibásak vagyunk, ne higgyük el, hogy bűn, ha nem hiszünk valamiben.
Tudjuk: a spirituális munka életeken át tartó folyamat, nem oldható meg instant, nagy  reménnyekkel kecsegtető ál-megoldások vásárlásával. Az önmunkát felvállalni kell, nem megúszni, ez a tuti módszer, ami valóban azt jelenti, beleálltunk a Sorsunkba, nem pedig kikerülni akarjuk azt, ami valójában kikerülhetetlen.

  


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

EGY KÜLÖNLEGES MEDITÁCIÓ - TRATAKA

   Az ember tekintetének mozgásáról képet kaphatunk elméjének pillanatnyi működéséről. Amikor zaklatottak, idegesek vagyunk vagy félünk, ide-oda kapkodjuk a tekintetünket,  ha zavarban vagyunk gyakran sűrű pislogással hívjuk fel erre önkéntelenül mások figyelmét, amikor hazudunk, félre nézünk, nem pedig beszélgetőpartnerünk szemébe. Nyugalmi állapotban, elmerengve, tekintetünk mozgása lelassul majd  hosszú ideig mozdulatlan marad, tükrözve ezzel azt, hogy elménk is lazul, elernyed. Kép:http://maxpixel.freegreatpicture.com/static/photo/1x/Photoshop-Girl-Make-up-Lightroom-Eye-Colorful-1365333.jpg  A TRATAKA gyakorlat, a hat jógikus tisztító gyakorlat egyike, melynek lényege a koncentráció. Ahogy tekintetünket egy ponton tartjuk, úgy nyugszik meg az elménk is, elménk nyugalma pedig a kiegyensúlyozott élet alapja. Szemmozgásunkkal való következetes munkával eljuthatunk elménk megállításáig, ami nélkül elképzelhetetlen a valódi spirituális fejlődés.  ...

Spirituális női körök csapdái

  A   spirituális   női   körök   egyre   népszerűbbek,   mivel   sok   nő   számára   nyújtanak   támogatást,   közösséget   és   önismereti   lehetőségeket.   Azonban,   mint   minden   közösségi   tevékenységnek,   ezeknek   is   vannak   előnyei   és   hátrányai,   valamint   potenciális   veszélyei.   Nézzük   meg   részletesen   ezeket   az   aspektusokat. Előnyök 1. Közösség és támogatás:  A női körök lehetőséget nyújtanak arra, hogy a résztvevők támogató közösségben találkozzanak, ahol megoszthatják tapasztalataikat és érzéseiket. Ez különösen fontos lehet azoknak, akik magányosnak érzik magukat vagy nehéz időszakon mennek keresztül. 2...

Mi történik a halál után a lélekkel?

  1. Egyiptomi hit – Az örök élet és a Duat Az ókori egyiptomiak szerint a halál után a lélek átmegy a Duat nevű alvilágon, ahol Osiris bíráskodik felette. A szívét lemérik egy mérlegen, és ha könnyebb, mint Ma'at tollának súlya, akkor a lélek az örök életbe lép. Ha azonban a szív nehezebb, a lelket megsemmisítik, így a bűnösök számára nincs feltámadás. 2. Hinduizmus – Reinkarnáció és karma A hinduizmusban a lélek (atman) örökkévaló, és halál után egy új testben születik újjá a karma törvénye szerint. Jó cselekedetekkel a lélek egy magasabb létformába kerül, míg rossz tettek miatt alsóbbrendű életet élhet újra. A végső cél a moksa, vagyis a felszabadulás a reinkarnáció körforgásából. 3. Buddhizmus – Nirvána és a tudat átmenete A buddhista tanok szerint a lélek (vagy tudat) az újraszületések végtelen körforgásában, a samsarában ragad, amíg el nem éri a nirvánát, a vágyak és szenvedések teljes megszűnését. A halál után a lélek átléphet egy másik létformába, de a végső cél a megvilágo...