Ugrás a fő tartalomra

A 7 tudatossági szint

Kundalini, a Teremtő Erő, melynek jelképe az ágyékban,összetekeredő kígyó. A testi nemzéssel halált teremt.
A Kundalinihez az első, gyökércsakrán át férhetünk hozzá, innen indul útjára, a gerincoszlop mentén felfelé haladva során sorra felébreszti a többi csakrát. Ha a Kundalinink gyenge, nincs energiánk a spirituális utazáshoz, nem vesszük észre a leckéket, az adományokat,nem ismerjük fel történéseink spirituális jelentőségét.




                          Tudatosságunkká az a szint válik, amelyben ahol megáll a Kundalini árama.
Nézzük ezt meg csakrákra lebontva:
1. Gyökércsakra: amikor itt gyenge, korlátozott a Kundalini árama, akkor a szexuális késztetés is gyenge, és kevés energia áll rendelkezésre a mindennapi élethez. Félelmeken alapuló életet élünk, anyagi nehézségeink vannak, nem bízunk a jövőben.
2. A szex-csakra a másokhoz fűződő kapcsolatainkkal és érzelmi életünkkel áll összefüggésben. Ha a Kundalini árama nem ér fel ide, nem ismerjük a saját érzéseinket vagy kevésbé vagyunk képesek érzékelni mások érzéseit.
3. Értelmünk, emlékezetünk látja kárát, ha a napfonat csakránk van híján a Kundalini energiájának. Gyenge önbizalom társul ehhez.
4. A lélek trónja, az elfogadás, az Egyetemes Szeretet központja a szív csakra, amikor nem ér el ide a Kundalini, nem érezzük a transzcendenciát, a bennünk lakozó lelket, ateisták vagyunk, nem férünk lelkünk belős bölcsességéhez.
5. Amennyiben a Kundalini a torokcsakrában van akadályoztatva, spirituális életünket kevés energia táplálja, nem tudunk hangot adni igazságainknak.
6. Homlokocsakra esetében kevés képzelőerő, gyenge vizualizációs képesség birtokában vagyunk.

7. Korona csakra egészséges Kundalini energia nélkül nem engedi hogy megváltozott tudatállapotba kerüljünk, ideértve az alvást és a transz állapotát is.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Az azték futók titka - a csodanövény

  A S pirulina az egyik legnépszerűbb szuperélelmiszer.  Olyannyira szuper, hogy  Urs Heierli, PhD közgazdász szerint napi 1 gramm spirulina  néhány héten belül  kijavíthatja az  alultápláltságot egy kisgyerekben. Ha belegondolunk  világban az éhezést jól megtervezett és adagol spirulina tablettákkal rövid időn belül fel lehetne számolni. De mi az a spirulina?  És milyen egészségügyi előnyök származnak abból a szempontból, ha a spirulinát hozzáadjuk étrendjéhez? Bár ez a kék-zöld alga nyálkás tavi söpredéknek tűnhet, valójában ez az egyik legtáplálóbb étel a bolygón.   Először is, a spirulina 60% fehérje. Ez több mint kétszerese a vörös húsban található fehérjének, ezért vegánok számára kifejezetten előnyös lehet a fogyasztása.  Sportolók és betegségből lábadozók számára is sikeresen alkalmazható.  18 aminosavat tartalmaz, beleértve az összes esszenciális aminosavat és a 12 nem esszenciális aminosavat 10-ből.   A spirulina a fi...

Ez indítja be a testedben az öngyógyulást!

Amikor betegség van a testedben az minden esteben azt jelenti, hogy bizonyos sejtjeid  meg betegtedtek. Ha bőrödnek van valamilyen krónikus (pl rosacea), vagy a k ut betegége (pl, napégés), akkor ez minden esetben azt jelenti, hogy a a bőröd sejtjei  káro sodtak, azaz sejtszinten kell beteg bőrsejtjeidnek lenni ahhoz, hogy bőröd szervi szinten  legyen  beteg. Ha a szíved beteg, akkor a szívsejtjeidnek kell meggyógyulnia ahhoz, hogy újra egészséges legyen a szíved.  Dr. Gary L. Samuelson orvos és atomfizikus, az öngyógyítás szakértője szerint,  minden -nem  csak néhány- betegség a beteg sejtekre vezethető vissza.  Tehát n emcsak bizonyos százalékuk, hanem az összes betegség. Egészséges szerveket, kizárólag egészséges sejtek képesek egészséges e n működtetni. Az immundrendszerünk feladata, hogy felkutassa a beteg sejteket és beindítsa az öngyógyulási folyamat o kat. A  sérült sejteket ha lehet  kijavítja ,  ha nem  tudja az immun...

3 dolog amit tehetsz ha kudarcot vallottál

"A kudarc természetesen nem örömteli.  Sokkal jobb a sikereinkről mesélni. Ám  a kudarc álruhás lehetőség is lehet.  Arra kényszerít, hogy újraértékeljük a  céljainkat és a prioritásainkat, és gyak- ran nagyobb sebességgel hajtanak  minket előre, mint a folyamatos siker."  (Tina Seelig) Önismereti munkánk fontos része, hogy kudracainkkal ugyanúgy foglalkozzunk, mint ahogyan a sikereinkkel.  Amikor valamit elérünk, posztoljuk, elmeséljük, a hozzá kapcsolódó képeket, tárgyakat eltesszük emlékbe, vagy irodánk falára akasztjuk. Ugyanezt nyilván nem tesszük meg azokkal a dolgokkal, amiket kudarcként éltünk meg. Ez nem is baj, viszont magunkban nagyon is érdemes vele foglalkozni, mert így jobban megimserhetjük saját magunkat, átértékelhetjük a hozzáállásunkat.  3 pont, ami segíthet ebben:  1. Vizsgáld meg, hogy ami kudarc, valóban kudarc-e? Vagy  lehettéges, hogy csak egy általános elvárásnak, standardnak nem feleltél meg, am...