Ugrás a fő tartalomra

Védikus asztrológia- Rahu és Ketu

A Rahu a felszálló holdcsomópont, Sárkényfejként is ismert, a Ketu a leszálló holdcsomópont, ő pedig a Sárkányfarok.
A Dzsotis bolygóként kezeli ezeket a bolygóállásokat, különösen nagy jelentőséget tulajdonít neki, A lélekvándorlás az ami tetten érhető általuk a zodiákusban.
Rahu és Ketu teszi lehetővé hogy megszakíthatatlan folyamatnak tekinthessük az életet. Feltárják előttünk azt az életutat amelyet a lélek az éppen aktuális életében bejár. megmutatja a szülött karmikus viszonyait és feladatait amiket erre az életére hozott. A holdcsomópontok helyzete a karmikus múlttal kapcsol össze, ám utat is mutat a karmikus jövőbe. Ketu, a múltba húz, Rahu a jövőbe lendít.
A Ketu az ember múltját képes feltárni, az előző életek szamszkáráit (történesek, szokások, ideológiák, mentalitások), amiknek feloldatlan karmái megteremtették a jelenlegi életet. Itt lappanganak a tudatba, a tudatalattiba, a genetikába beleégett magatartásminták. Több életnyi megszokáson és berögződésen nehéz változtatni, ezért  mély a ragaszkodásunk ezekhez a tulajdonságokhoz, melyek meghatározzák jelenlegi élethelyzeteinket, körülményeinket, problémáinkat. Ez alakítja ki jelenlegi komfortzónáinkat, erre a múltra építkezünk, noha súlyos tévedés az egész jelenlegi élettervünk megvalósításában. Megmutatja kik és milyenek voltunk, milyen mentális és világi környezetekből jöttünk ide. Veszélye, hogy elmerülünk karmikus emlékeinkbe, ilyenkor elég hosszú idő kellhet a felismeréshez és külső segítségre van szükségünk, hogy a múlttól elszakadhassunk.
A Rahu a jövőt jelképezi, a transzcendencia iránya, a még nem járt utakra hív. Értelmezésénél kiemelendő azoknak a házaknak és jegyeknek a támogató minősége, ahol a Sárkányfarok elhelyezkedik.
A Felszálló holdcsomópontot nem érhetjük addig el, amíg meg nem tanultunk a múltunkon továbblépni, le nem vetjük magunkról a karmikus láncainkat.
Feladatunk a múltbéli negatív karmáink elengedése, hogy lehetőséget nyissunk magunknak a tökéletesedéshez vezető végtelen úton.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Az azték futók titka - a csodanövény

  A S pirulina az egyik legnépszerűbb szuperélelmiszer.  Olyannyira szuper, hogy  Urs Heierli, PhD közgazdász szerint napi 1 gramm spirulina  néhány héten belül  kijavíthatja az  alultápláltságot egy kisgyerekben. Ha belegondolunk  világban az éhezést jól megtervezett és adagol spirulina tablettákkal rövid időn belül fel lehetne számolni. De mi az a spirulina?  És milyen egészségügyi előnyök származnak abból a szempontból, ha a spirulinát hozzáadjuk étrendjéhez? Bár ez a kék-zöld alga nyálkás tavi söpredéknek tűnhet, valójában ez az egyik legtáplálóbb étel a bolygón.   Először is, a spirulina 60% fehérje. Ez több mint kétszerese a vörös húsban található fehérjének, ezért vegánok számára kifejezetten előnyös lehet a fogyasztása.  Sportolók és betegségből lábadozók számára is sikeresen alkalmazható.  18 aminosavat tartalmaz, beleértve az összes esszenciális aminosavat és a 12 nem esszenciális aminosavat 10-ből.   A spirulina a fi...

Ez indítja be a testedben az öngyógyulást!

Amikor betegség van a testedben az minden esteben azt jelenti, hogy bizonyos sejtjeid  meg betegtedtek. Ha bőrödnek van valamilyen krónikus (pl rosacea), vagy a k ut betegége (pl, napégés), akkor ez minden esetben azt jelenti, hogy a a bőröd sejtjei  káro sodtak, azaz sejtszinten kell beteg bőrsejtjeidnek lenni ahhoz, hogy bőröd szervi szinten  legyen  beteg. Ha a szíved beteg, akkor a szívsejtjeidnek kell meggyógyulnia ahhoz, hogy újra egészséges legyen a szíved.  Dr. Gary L. Samuelson orvos és atomfizikus, az öngyógyítás szakértője szerint,  minden -nem  csak néhány- betegség a beteg sejtekre vezethető vissza.  Tehát n emcsak bizonyos százalékuk, hanem az összes betegség. Egészséges szerveket, kizárólag egészséges sejtek képesek egészséges e n működtetni. Az immundrendszerünk feladata, hogy felkutassa a beteg sejteket és beindítsa az öngyógyulási folyamat o kat. A  sérült sejteket ha lehet  kijavítja ,  ha nem  tudja az immun...

3 dolog amit tehetsz ha kudarcot vallottál

"A kudarc természetesen nem örömteli.  Sokkal jobb a sikereinkről mesélni. Ám  a kudarc álruhás lehetőség is lehet.  Arra kényszerít, hogy újraértékeljük a  céljainkat és a prioritásainkat, és gyak- ran nagyobb sebességgel hajtanak  minket előre, mint a folyamatos siker."  (Tina Seelig) Önismereti munkánk fontos része, hogy kudracainkkal ugyanúgy foglalkozzunk, mint ahogyan a sikereinkkel.  Amikor valamit elérünk, posztoljuk, elmeséljük, a hozzá kapcsolódó képeket, tárgyakat eltesszük emlékbe, vagy irodánk falára akasztjuk. Ugyanezt nyilván nem tesszük meg azokkal a dolgokkal, amiket kudarcként éltünk meg. Ez nem is baj, viszont magunkban nagyon is érdemes vele foglalkozni, mert így jobban megimserhetjük saját magunkat, átértékelhetjük a hozzáállásunkat.  3 pont, ami segíthet ebben:  1. Vizsgáld meg, hogy ami kudarc, valóban kudarc-e? Vagy  lehettéges, hogy csak egy általános elvárásnak, standardnak nem feleltél meg, am...