Ugrás a fő tartalomra

Téged mi tart a földi testedben?

Az anyagi természetnek 3 kötőereje van, ezek a következőek: 



A szenvedély kötőereje: ez az erő a vég nélküli vonzódás,  az érzéktárgyak után sóvárgó lélek szüleménye.  Karmikus tettekhez köt. Az ebben az erőtérben tartózkodó ember meg akarja mutatni a társadalom tagjai számára, hogy ő megbecsülendő, tiszteletet, elismerést akar kivívni.  Karriert, szép házat, autót, boldog családi életet szeretne. Ez mind a szenvedély kötőerejének a terméke, és amíg ezekre vágyik, nagyon sokat kell ezekért dolgoznia. Ragaszkodik munkájával megszerzett tulajdonaihoz, s ez megköti őt a megvilágosodás útján. Gyümölcsőző tettekbe merül, annyi pénzt keres amennyire csak tud, és ezeket jó célokra költi el.
 Ennek a kötőerőnek jellemzője a kifelé irányuló mozgás, a Fényt közvetíti, án nem tükrözi vissza a Forrás felé, hanem folyamatosan kifelé vetíti. Feladata a tárgyak megmutatása, mint lét, állapot változás és tevékenység. 

A sötétség kötőereje: ez a tudatlanságból születik. Ez minden testet öltött lény illuzórikus kötöttségének oka, következményei az aluszékonyság, tunyaság. Az ebben az erőtérben élő ember nem ismeri a valóságot, ezáltal képtelen a fejlődésre és nagyon mélyre süllyedhet. Feltűnően lusták és teljességében hiányzik belőlük a realitásérték. Amikor alkalmuk nyílik a lelki tudás megismerésére nem élnek a lehetőséggel. Nem tevékenykednek, feltűnően paszívak. Az ilyen emberek sokszor az alkohol, a kábítőszerek az álmaik rabjai. 
Bármit is cselekszik, az sem neki sem másnak nem jó. 
Ez sötétség energiatere nem tükröz vissza semmit, sem nem közvetít, a ráeső Fényt elnyeli. Ez maga a mozdulatlan tehetetlenség, az eltompult közömbösség. 


A jóság kötőereje: a jóság minőségében lévő embert kielégíti szellemi tevékenysége és munkája. Ez a legtisztább minőség az anyagi világban, egészséget adó, mindent megvilágító és bűnös visszahatások nélküli. 
Mégis a benne élőket megköti a tudás és a boldogság. A többi kötőerőben lévőknél az itt tartózkodó ember bölcsebb lesz és nem hatnak rá az anyagi szenvedések, képes és akar is fejlődni. Problémát az okoz, hogy az ilyen ember tisztában van saját fejlett szintű tudásával és ezáltak másoknál különbnek érzi magát, és ez a felfogás megköti. Megvilágosodásról, felszabadulásról ilyen esetben szó nem lehet. 
Ez a tendencia visszatükrözi a Fényt, és annak látszólagos forrásává válik. Az elv az önfeltárulásé, mely által minden ismertté válik. 

Forrás. Bhagavad Gíta




Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

EGY KÜLÖNLEGES MEDITÁCIÓ - TRATAKA

   Az ember tekintetének mozgásáról képet kaphatunk elméjének pillanatnyi működéséről. Amikor zaklatottak, idegesek vagyunk vagy félünk, ide-oda kapkodjuk a tekintetünket,  ha zavarban vagyunk gyakran sűrű pislogással hívjuk fel erre önkéntelenül mások figyelmét, amikor hazudunk, félre nézünk, nem pedig beszélgetőpartnerünk szemébe. Nyugalmi állapotban, elmerengve, tekintetünk mozgása lelassul majd  hosszú ideig mozdulatlan marad, tükrözve ezzel azt, hogy elménk is lazul, elernyed. Kép:http://maxpixel.freegreatpicture.com/static/photo/1x/Photoshop-Girl-Make-up-Lightroom-Eye-Colorful-1365333.jpg  A TRATAKA gyakorlat, a hat jógikus tisztító gyakorlat egyike, melynek lényege a koncentráció. Ahogy tekintetünket egy ponton tartjuk, úgy nyugszik meg az elménk is, elménk nyugalma pedig a kiegyensúlyozott élet alapja. Szemmozgásunkkal való következetes munkával eljuthatunk elménk megállításáig, ami nélkül elképzelhetetlen a valódi spirituális fejlődés.  ...

Spirituális női körök csapdái

  A   spirituális   női   körök   egyre   népszerűbbek,   mivel   sok   nő   számára   nyújtanak   támogatást,   közösséget   és   önismereti   lehetőségeket.   Azonban,   mint   minden   közösségi   tevékenységnek,   ezeknek   is   vannak   előnyei   és   hátrányai,   valamint   potenciális   veszélyei.   Nézzük   meg   részletesen   ezeket   az   aspektusokat. Előnyök 1. Közösség és támogatás:  A női körök lehetőséget nyújtanak arra, hogy a résztvevők támogató közösségben találkozzanak, ahol megoszthatják tapasztalataikat és érzéseiket. Ez különösen fontos lehet azoknak, akik magányosnak érzik magukat vagy nehéz időszakon mennek keresztül. 2...

Mi történik a halál után a lélekkel?

  1. Egyiptomi hit – Az örök élet és a Duat Az ókori egyiptomiak szerint a halál után a lélek átmegy a Duat nevű alvilágon, ahol Osiris bíráskodik felette. A szívét lemérik egy mérlegen, és ha könnyebb, mint Ma'at tollának súlya, akkor a lélek az örök életbe lép. Ha azonban a szív nehezebb, a lelket megsemmisítik, így a bűnösök számára nincs feltámadás. 2. Hinduizmus – Reinkarnáció és karma A hinduizmusban a lélek (atman) örökkévaló, és halál után egy új testben születik újjá a karma törvénye szerint. Jó cselekedetekkel a lélek egy magasabb létformába kerül, míg rossz tettek miatt alsóbbrendű életet élhet újra. A végső cél a moksa, vagyis a felszabadulás a reinkarnáció körforgásából. 3. Buddhizmus – Nirvána és a tudat átmenete A buddhista tanok szerint a lélek (vagy tudat) az újraszületések végtelen körforgásában, a samsarában ragad, amíg el nem éri a nirvánát, a vágyak és szenvedések teljes megszűnését. A halál után a lélek átléphet egy másik létformába, de a végső cél a megvilágo...